Youtube reklamlarını kapatma yöntemleri

Youtube-reklamlarını-engellemek

Çoğu zaman fazlasıyla can sıkıcı hale gelen Youtube reklamları nasıl kapatılır? Android te Youtube reklamlarını engelleme, İOS ta Youtube reklamları nasıl kapatılır. İşte hem bilgisayarınızda hem de mobil cihazlarınızda sürekli karşınıza çıkan Youtube reklamlarını engellemek için bir kaç öneri.

Reklamlar hem ziyaret ettiğiniz siteleri hem de izlediğiniz videoların bağlı olduğu kanalları ayakta tutmak için tek gelir kapısı. Reklamlar hiç bir zaman engellenmesin ama her şeyin bir siniri bir haddi olmalı. Örneğin bir eğitim videosu izliyorsunuz öğrenmek istediğiniz konudan daha çok reklamla karşılaşıyorsunuz. 10 dakikalık bir video içerisinde defalarca karşınıza reklam çıkıyor.

Veya bir haber okuyacaksınız. Özellikle şu adı çok bilinen internet haberciliği ile alakası olmayan nereden kimi vursam diye her telden çalan haber sitelerine girmek aradığınız haberi okumak için önce 50 tane reklam kapatmanız gerekiyor. Peki bu Youtube reklamları veya sitelerden gelen reklamlar engellenemez mi. Youtube reklamlarını kapatmanın bir yolu bir yöntemi yok mu?

Tabiki var. Bir iki ufak yazılımla hem bilgisayarınızda hem mobil cihazlarınızda Youtube reklamlarını nasıl engelleyeceğinizi anlatacağız.

Android’te reklamlarını engelleme

android-reklamları-engellemek

Eğer Android işletim sistemi bir telefon kullanıyorsanız, reklamları engellemek için telefonunuzdaki Chrome tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ederiz. Chrome tarayıcınızım menüsü içerisinde bulunan “ayarlar” seçeneği içerisindeki “site ayarları” bölümünden “pop-up’lar ve yönlendirmeler” sekmesini aktif hale getirin. Bu sayede girmek istediğiniz site veya okumak istediğiniz makale ile karşınıza otomatik açılan reklamları kapatmış olacaksınız.

Anrdoid’te Youtube reklamlarını engelleme

Android işletim sistemli telefonlarda Youtube reklamlarını engellemek için direk bi kapama sistemi bulunmamaktadır. Youtube reklamlarını Android’te engellemek için alternatif yöntemlerin kullanılmasında yarar vardır.

En başta şöyle düşünün. Reklamların %90’ı Google’dan gelmektedir. Android işletim sistemini üreten firma Google’dır. Youtube video paylaşım platformu ise Google’ın bünyesinde yer almaktadır. Adamlar oldu direk gel kapat ben para kazanmayayım der mi sizce?

Bunun için Google Play uygulamasın içerisinden indireceğiniz Youtube alternatifleri ile videoları reklamsız seyredebilirsiniz.

  • YouTube Vanced,
  • OG YouTube,
  • NewPipe

Bu programlardan Youtube hesaplarınıza giriş yapabilir. Youtube ‘yi bu yazılımlar üzerinden kullanabilirsiniz.

IOS işletim sistemi reklam engelleme

ios-reklamları-engellemek

Eğer mobil cihazınız İOS işletim sistemi kullanan İphone veya İpad ise yapmanız gereken tek şey Safari internet tarayıcı için “ayarlar” içerisinden “Safari” bu kısımda bulunan “Pop-up’ları” engellemeyi seçmek olacak.

İOS youtube reklamlarını engelleme

İpad veya iphone kullanıcılarının Youtube reklamlarını engellemek için yapmaları gereken şey ise safari internet tarayıcı üzerinden videoları izlemek. Adblock adlı programı ios işletim sistemli mobil cihazınıza kurduktan sonra safari üzerinden izlenen videolarda da reklam yayınlanmayacaktır.

Bilgisayardan reklamları engellemek.

bilgisayarda-reklamları-engellemek

Bilgisayardan web sitelerinden gelen reklamları engellemek için özellikle Chrome ve Mozilla Firefox tarayıcıları kullanmanızı tavsiye ederiz. Chrome ve Mozilla Firefox internet tarayıcıları marketlerinde yayınlanan AdBlock adlı eklenti ile gelen reklamları engelleyebilirsiniz. Chrome ve Mozilla Firefox internet tarayıcı ile AdBlock eklenti sayesinde hangi web sitesine girerseniz girin reklamlarla karşılaşmayacaksınız.

Bilgisayarda Youtube reklamlarını engellemek

Chrome ve Mozilla Firefox internet tarayıcıları sayesinde kullandığınız AdBlock eklentisi sayesinde Youtube de yayınlanan reklamları da kaldırmış olacaksınız.

İşte hem Android hem İos hem de bilgisayardan hem reklamları hem de Youtube reklamlarını engellemek, kaldırmak bu kadar kolay. Fakat son olarak ufak bir öneride bulunmak isteriz. Web siteleri, Youtube kanalları sadece bu reklamlar sayesinde ayakta durmaktadır. O yüzden web sitelerindeki beğendiğiniz içeriklerde bulunan reklamları, site sahibine teşekkür etmek için bir kere tıklamanız kişinin emeğine edeceğiniz bir teşekkür olduğunu unutmayın. İsterseniz bize de teşekkür edebilirsiniz. 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar