WordPress için En İyi 4 İletişim Formu Eklentisi

en iyi iletişim formu eklentileri

WordPress sitenize bir iletişim formu eklemek mi istiyorsunuz? 1600 den fazla WordPress iletişim formu eklentisinden hangisini kullanılacağından emin değil misiniz? Bu yazıda WordPress için en iyi 4 iletişim formu eklentisini seçtik ve artılarını ve eksilerini karşılaştırdık.

WordPress en iyi iletişim formu eklentileri.

Sizler için 4 ücretsiz WordPress iletişim formu eklentisini derledik. Listemizde verdiğimiz iletişim formlarının ücretsiz sürümleri mevcuttur. Tüm formların ücretsiz sürümleri talepleri karşılayabilecek düzeydedir.

1. WPForms

WPForms ücretsiz wordpress iletişim formu

WPForms ücretsiz wordpress iletişim formu

WPForms en yeni başlayanlar için uygun WordPress iletişim formu eklentisidir. Ücretsiz sürümü bir çok sitenin ihtiyacını karşılatacak şekilde tasarlanmıştır. Çek bırak sistemi ile bir iki dakika içerisinde kendiniz için bir WordPres iletişim formu oluşturabilirsiniz.

Artıları

 • WPForms ‘sürükle ve bırak çevrimiçi form oluşturucusu, onu WordPress için en kullanıcı dostu form eklentisi yapar.
 • WPForms Lite , resmi WordPress eklenti dizininde ücretsiz olarak bulunur; yani, istediğiniz kadar siteye ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.
 • Ücretsiz sürüm, temel form alanları, spam koruması için captcha, e-posta bildirimleri ve form onayı için bir teşekkür sayfası dahil tüm temel iletişim formu özellikleri ile birlikte gelir.
 • Premium sürüm, işlevselliği genişletmenize izin verir; böylece çok sayfalı formlar, e-posta aboneliği formları, ödeme formları, sipariş formları ve daha fazlası gibi herhangi bir form türünü oluşturabilirsiniz.
 • WPForms pro, akıllı koşullu mantık, dosya yükleme, coğrafi konum, imza özelliği, form terk etme, kullanıcı tarafından gönderilen içerik (gönderim sonrası), WordPress için oturum açma ve kullanıcı kaydı ve 150’den fazla ön hazırlık gibi diğer güçlü form alanları ve özellikleriyle birlikte gelir yapımı form şablonları.
 • Özelleştirilmiş e-posta bildirimleri almanın yanı sıra, tüm form gönderimlerinizi WordPress panonun içinde görebilirsiniz. Koşullu bildirimleri bile ayarlayabilirsiniz, böylece ekibinizdeki doğru kişi bilgilendirilir.
 • WordPress’te dikkat dağıtmayan form sayfaları oluşturmanıza yardımcı olacak bir form açılış sayfası çözümü de vardır.

Eksileri

 • Lite sürümü ücretsiz olsa da, daha güçlü özelliklerin kilidini açmak için Pro’ya yükseltme yapmanız gerekir.
 • WPForms güçlü olsa da, bu eklentinin 1 numaralı hedefi onu kullanıcı dostu yapmaktır. Bu nedenle, diğer bazı form eklentilerinin sunduğu daha karmaşık özelliklere sahip değildir.

2. Formidable Forms

Ücretsiz wordpress iletişim formu Formidable Forms

Ücretsiz wordpress iletişim formu Formidable Forms

Formidable Forms, piyasadaki en gelişmiş WordPress form eklentilerinden biridir. Geliştiricilerin karmaşık form odaklı çözümleri hızlı bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olur. Yine sürükle bırak teknolojisi ile kolayca oluşturabileceğiniz iletişim formları için oluşturulmuş kolay bir iletişim formu eklentisidir. Ücretsiz sürümü bir çok talebi karşılayacak düzeydedir.

Artıları

 • Zorlu, basit iletişim formlarının ötesine geçmenize yardımcı olacak güçlü eklentilerle birlikte gelen hepsi bir arada WordPress form oluşturucusudur.
 • Sınavlar, anketler, ödeme formları, kayıt formları, profil formları ve daha fazlası gibi gelişmiş formlar oluşturmak için Formidable sürükle ve bırak arayüzünü kullanabilirsiniz.
 • İleri düzey kullanıcılar Formidable Views özelliğini çok seveceklerdir, çünkü kullanıcı tarafından gönderilen verileri web sitenizin ön ucunda biçimlendirmenize, filtrelemenize ve görüntülemenize olanak tanır.
 • Dizinler, iş kartı listeleri , etkinlik takvimleri , yönetim sistemleri, derecelendirme sistemleri ve daha fazlası gibi form odaklı çözümler oluşturmak için kullanabilirsiniz.
 • Formidable’ın gelişmiş hesaplama alanlarını kullanarak güçlü sipariş formlarının yanı sıra Mortgage hesaplayıcı, araç ödeme hesaplayıcı, akıllı hesap makinesi talep etme gibi akıllı hesap makineleri kullanabilirsiniz.
 • Zorlu, tüm popüler e-posta pazarlama ve ödeme platformlarıyla bütünleşir.
 • Ayrıca, ürün formları oluşturmanıza yardımcı olacak güçlü bir WooCommerce entegrasyonuna ve doğrudan sepetinize bağlanan WooCommerce ürün konfigürasyon formlarına bile sahipler.

Eksileri

 • Yeni başlayanlar için basit kolayca kullanılabilecek form olsa da esas hedefi ileri düzey kullanıcılara ve geliştiricilere odaklanmaktır.
 • Ücretsiz sürümü talepleri karşılasa da hedeflenen ileri düzey özelliklerin kullanılmasıdır. Bu eksi yönü ise form yapımcılarını ilgilendirir. Bizim için gayet kullanışlı. Eee atalarımız ne demiş bedava mal baldan tatlıdır.

3. Ninja Forms

ninja forms wordpress ücretsiz contct form

ninja forms wordpress ücretsiz contct form

Ninja Forms , WordPress için ücretsiz bir iletişim formu eklentisidir. Çok az bir çaba ile oldukça etkileşimli bir form oluşturmak için kullanılabilir.

Artıları

 • Ninja Forms’un temel eklentisi resmi WordPress deposundan ücretsiz olarak temin edilebilir. Bu, istediğiniz kadar siteye indirebileceğiniz ve kurabileceğiniz anlamına gelir.
 • Campaign Monitor, Freshbooks, Salesforce, SMS bildirimleri vb. İle bağlantı kurma gibi Ninja Forms işlevselliğini genişletmenize izin veren premium uzantılar var.
 • Yararlı bir topluluk desteği seçeneğinin yanı sıra belgeler, kılavuzlar ve e-posta desteği de var.

Eksileri

 • Ana eklenti ücretsiz olarak kullanılabilmesine rağmen, uzantılar yoktur. İki veya daha fazla uzantı veya hatta geliştirici paketi satın almak gereir.

4. Contact Form 7

contacform7

contacform7

WordPress in en eski ve en çok kullanılan iletişim formudur. Yalnız çok ilginçtürki çok basit değildir. Alanlar eklemek bilmeyenler için biraz meşaketlidir. Fakat çok iyi bir reklam pazarına sahiptir. Reklamı yapan ise üretici değil kullanıcılardır.

Artıları

 • Ücretsiz bölümü ihtiyaçları karşılayacak düzeydedir.
 • Ücretsiz bir WordPress form eklentisi arıyorsanız, WPForms ve Formidable Forms, Contact Form 7 formundan çok daha iyi bir çözümdür.
 • Contact Form 7 için eklenti eklentisi olarak işlev gören birkaç üçüncü taraf eklenti vardır. Çoğu ücretsiz olarak kullanılabilir.

Eksileri

 • Contact Form 7, blogunuz için temel bir iletişim formu oluşturmak için ortalamanın altında bir çözümdür. Mutlak yeni başlayanlar için ayarlamak çok zor. Kullanıcı arayüzü hiç de sezgisel değil.
 • Ücretsiz bir eklenti olduğundan, destek seçenekleri sınırlıdır.
 • Contact Form 7 için kullanılabilecek üçüncü taraf eklentileri vardır, ancak resmi eklenti web sitesinde, eklentinin işlevselliğini genişletmek için eklenti bulmayı zorlaştıran eklentiler dizini yoktur.

Premium Lisanslı WordPress ücretsiz tema sahibi olmak ister misiniz? İşte size onlarca Free lisanslı WordPress ücretsiz bedava tema.

 1. Ersin toprak dedi ki:

  1. Cok guzelmiş cok kullanisli tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir