WordPress için En İyi 10 Sosyal Medya Eklentisi (2019)

WordPress için En İyi 10 Sosyal Medya Eklentisi

WordPress siteniz için en iyi sosyal medya eklentilerini mi arıyorsunuz? WordPress için o kadar çok sosyal medya eklentisi var ki, yeni başlayanlar için en iyi eklentiyi seçmek gerçekten de çok zor. Bu yazıda, hemen yükleyebileceğiniz WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerinden bazılarını göstereceğiz.

WordPress Sosyal Medya Eklentisinde Nelere Bakılmalı?

WordPress’in çoğu sosyal medya eklentisi ile ilgili temel sorun performanstır. Bu eklentiler ek stil sayfaları ve komut dosyaları yüklemek zorunda olduğundan, genellikle web sitenizi yavaşlatır. Bu konuyla ilgili sitenizde sosyal medya eklentisi çalıştırmadan önce ve sonraki hız değerlerini kontrol edebilirsiniz. Sitenizin hızını kontrol edin.

WordPress sitenizin özellikleri ve performansı arasında bir denge kurmanız gerekir. Çok sayıda özelliğe sahip bir sosyal medya eklentisi, web sitenizi yavaşlatıyorsa ve kullanıcı deneyimini açısından olumsuz sonuçlar doğuracak ve hemen açılmayan siteden kullanıcılar kaçacaktır.

Daha sonra, hangi sosyal ağların daha belirgin bir şekilde web sitenizde gösterileceğine karar vermeniz gerekir. Daha az seçenek eklemek karışıklığı azaltabilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilir.

Birçok sosyal medya eklentisi sosyal simgeleri kenar çubuğunda, makalenin altından, makaleden önce vb. göstermenize izin verir. Bunları sitenizde nasıl göstermek istediğinize ve eklentinin bu seçeneği destekleyip desteklemediğine karar vermeniz gerekir. :Unutmayın ki her şeyin fazlası zarardır. Ve rengarenk simgeler sitenizin genel görüntüsünü bozabilir.

WordPress için en iyi sosyal medya eklentileri

1. Shared Counts

sosyal medya paylaşım sayacı

sosyal medya paylaşım sayacı

Sosyal medya paylaşım sayıları web siteleri için neredeyse vazgeçilmez bir unsurdur. WordPress için hızlı ve kullanımı kolay bir sosyal medya eklentisidir. En popüler sosyal ağların sınırlı bir sayısı ile geliyor: Facebook, Twitter, Google+, Stumbleupon, Pinterest, Yummly ve Linkedin. Birden çok düğme stili vardır ve düğmenin nerede gösterileceğini seçebilirsiniz (içerikten önce veya sonra veya el ile). Özel yazı tipleri için de etkinleştirebilirsiniz. Eklenti, her ağ için sosyal paylaşım sayısını elde etmeye çalışır. Ayrıca, tüm ağlardaki toplam paylaşım sayısını göstermeyi de seçebilirsiniz.

2. Sassy Social Share

sassy sosyal medya paylaşım eklentisi

sassy-social-share

Sassy Social Share, WordPress için birçok seçenekle birlikte kullanımı kolay bir sosyal medya eklentisidir. Pek çok farklı sosyal medya web sitesi desteği ile birlikte gelir ve yapışkan bir kayan sosyal menünün yanı sıra, post içerikte düğmeler ekleyebilirsiniz. Sosyal paylaşım sayısı özelliğini de destekliyor. Ancak, diğer birçok sosyal medya eklentisi gibi, bu istatistikleri almak için üçüncü taraf bir servis kullanmanız gerekecektir.

Simge stillerine gelince, eklenti üç temel stille gelir: yuvarlak, kare veya dikdörtgen düğmeler. Hem standart hem de hareketli sosyal çubuklar için konumlandırma seçeneklerini eklenti ayarlarında ayarlayabilirsiniz.

3. AddtoAny

add to anny wordpress sosyal paylaşım eklentisi

add to anny wordpress sosyal paylaşım eklentisi

AddtoAny, WordPress eklentisi olarak da kullanılabilen bir sosyal paylaşım aracıdır. Birçok sosyal medya platformu, değişken ve standart sosyal paylaşım çubukları ve evrensel bir paylaşım menüsü sunar.

Bir hesap oluşturmadan sosyal paylaşım sayısını gösterebilir ve Google Analytics entegrasyonu sunar. AddtoAny, küresel sosyal paylaşım düğmeleri sunan benzer araçlarla karşılaştırıldığında performans konusunda daha az yer kaplar.

4. WordPress to Buffer

wp sosyal medya eklentisi

wp sosyal medya eklentisi

WordPress to Buffer , Facebook, Twitter, LinkedIn, vb. Yazılarınızı programlamanıza olanak tanıyan popüler bir sosyal medya aracıdır. Ayrıntılı talimatlar için, WordPress to Buffer kullanarak WordPress gönderilerini sosyal medya için nasıl zamanlayacağınıza dair kılavuzumuza bakın.

5. Simple Social Icons

wordpress sosyal medya eklentisi

wordpress sosyal medya eklentisi

Adından da anlaşılacağı gibi, Simple Social Icons, sosyal medya simgeleri bir kenar çubuğunda widget görüntüler. Renkleri seçebilir ve daha sonra görüntülenmesini istediğiniz sosyal medya hesaplarının URL’lerini girebilirsiniz.

En önemli ve popüler tüm hizmetleri kapsayan sınırlı sayıda sosyal medya platformuna sahiptir. Kullanımı çok kolaydır ve performans üzerinde minimum etkiye sahiptir.

Ayrıntılı talimatlar için, WordPress kenar çubuğunuzda sosyal medya simgelerini nasıl ekleyeceğinizle ilgili dersimize bakın .

6. Social Icons Widget by WPZoom

wordpress sosyal medya simgeleri

wordpress sosyal medya simgeleri

Social Icons Widget, WordPress kenar çubuğunuza kolayca sosyal medya simgeleri eklemenizi sağlar. Üç simge stili sunar: yuvarlatılmış kenarlıklar, yuvarlak ve kare. İsterseniz, simgeler için özel renkler de kullanabilirsiniz.

Etkinleştirmeden sonra Görünüm »Widget’lar sayfasını ziyaret etmeniz ve kenar çubuğunuza Social Icons widget’ı eklemeniz gerekir. Varsayılan URL’leri kendi sosyal medya profillerinizle değiştirin veya yeni bir hizmet eklemek için daha fazla ekle’yi tıklayın.

7. WordPress Social Login

wp sosyal medya Plugins

wp sosyal medya Plugins

Kullanıcıların sosyal medya hesaplarını kullanarak kayıt olma, giriş yapma ve yorum yapmalarına izin vermek ister misiniz? WordPress Sosyal Giriş size bunu yapmanızı sağlar.

Kullanımı çok kolaydır ve çok çeşitli sosyal ağları destekler. Ayrıca, kullanıcı bilgilerini, kullanıcı yöneticisini, iletişim yöneticisini ve bir BuddyPress bileşenini göstermek için modüller içerir.

8. Revive Old Post

Sosyal paylaşım eklentisi

Sosyal paylaşım eklentisi

Erişiminizi arttırmak ve kullanıcıları sosyal medyaya bağlı tutmak için, tüm bu hesaplara daha düzenli olarak paylaşım yapmanız gerekir. Buda çok fazla zamanınızı alabilir.

Revive Old Post eklentisi, eski gönderileri sosyal medya hesaplarınızla otomatik olarak paylaşmanıza olanak tanır. Bu, sosyal medya hesaplarınızı aktif tutmanızı sağlar. Ayrıca, kullanıcılarınıza sitenizdeki popüler içeriği ilgi çekici bulma ve keşfetme fırsatı sunar.

Ayrıntılı talimatlar için, eski WordPress yayınlarınızı otomatik olarak nasıl paylaşacağınız konusunda kılavuzumuza bakın.

9. Instagram Feed

Instagram Feed

Instagram Feed

Instagram fotoğraflarınızı WordPress’te görüntülemek ister misiniz? Instagram Feed, son Instagram fotoğraflarınızı WordPress’te güzel bir şekilde görüntülemenizi sağlar.

Bir Instagram erişim belirteci oluşturmanız gerekecek. Bundan sonra yayınları, sayfalar veya kenar çubuğu widget’ları dahil olmak üzere sitenizdeki herhangi bir yayını görüntülemek için mevcut kısa kodları kullanabilirsiniz.

Ayrıca, kısa kod parametrelerini özelleştirerek birden fazla yayın oluşturmanıza olanak sağlar. Tek bir besleme oluşturmak için birden fazla Instagram hesabı bile alabilirsiniz.

10. Better Click To Tweet

Better Click To Tweet

Better Click To Tweet

Kullanıcıların teklifi Twitter’da kolayca paylaşmalarına olanak tanıyan birçok popüler blogda özelleştirilmiş teklif kutuları görmüş olabilirsiniz. Daha iyi Tweet eklentisi için tıklayın, benzer kutuları WordPress yayınlarınıza tweet göndermek için benzer bir tıklama eklemenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir