WordPress Hızlandırmak İçin Litespeed Cache Kurulumu

LiteSpeed Cache ayarları

LiteSpeed Cache eklentisi WordPress web sitenizin hızlandırılmasını sağlamak için geliştirilmiş bir cache eklentisidir. LiteSpeed Cache kurulumu ve kullanımı açısından oldukça basit ve sade bir ara yüze sahiptir. Google ve diğer arama motorlarında yapılan organik aramalar sonucunda web sitenizin daha yüksek sıralama almasını hedeflemek üzere geliştirilmiştir. WordPress LiteSpeed Cache eklentisi Seo açısından oldukça önemlidir.

Cache eklentileri arasında bizim en iyi sonuçları aldığımız ve tim web sitelerimizde kullandığımız bir eklentidir. LiteSpeed cache eklentisi sayesinde sitenizde %90 lara varan performans artışı mümkün olabilmektedir. Görsel optimizasyonu sayesinde diğer Cache eklentilerine fark atan LiteSpeed Cache eklentisini sizde web sitelerinizde kullanabilirsiniz. LiteSpeed Cache kurulumuna geçmeden önce sitenizde bulunan diğer cache eklentilerini kaldırmanızı veya en azından etkisiz hale getirmenizi öneririm.

Son olarak LiteSpeed Cache eklentisini kurmaya başlamadan önce WordPress hız testi yapın. Testi LiteSpeed cache kurulumundan sonra tekrarlatın. WordPress hız testini GTMetrix üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Litespeed Cache Kurulumu

LiteSpeed Cache eklentisi Ftp aracılığı ile kurulabileceği gibi WordPress üzerinden de direk kurulum gerçekleştirilebilir.

1- WordPress alt yapılı web sitenizin yönetici panelinden oturum açın ve sol menüdeki “Eklentiler” sekmesine tıklayınız.

2- Eklentiler sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfanın üst tarafında bulunan yeni ekle butonuna tıklayın.

Litespeed cache

Litespeed cache

3- Sağ üst tarafta bulunan arama kutucuğuna LiteSpeed Cache yazın.

4- Resimde de görüldüğü gibi LiteSpeed Cache eklentisinin kurulumu için eklenti panosundaki Hemen yükle butonuna tıklayın.

Litespeed cache kurulum

Litespeed cache kurulum

5- Yükleniyor yazısının tamamlanmasını bekleyin ve yerine gelen etkinleştir butonuna tıklayarak LiteSpeed Cache eklentisinin aktif olmasını sağlayın.

LiteSpeed Cache eklentiniz yüklenmiştir. LiteSpeed Cache eklentisinin yeni güncelleştirilmesi ile size direk yaptığı işlemi göstermektedir. Ekranın üst tarafında lapmış olduğu hızlandırmayı size direk gösterecektir.

Herkesin kullanım düşüncesi kullandığı tema veya web sitesini kurduğu hosting’e göre değişim gösterebilir. Önerimiz diğer cache eklentilerini de deneyerek sizin için en uygun olanı kullanmanızdır. LiteSpeed Cache eklentisinin performansı yapılacak ince ayarla birlikte daha fazla yükselecektir. Hep birlikte LiteSpeed Cache ayarlarının nasıl yapılabileceğini öğrenerek adım adım detayları inceleyelim. LiteSpeed Cache ince ayarları için WordPress Hızlandırmak için LiteSpeed Cache Ayarları adlı yazımızı ziyaret edebilirsiniz. WordPress Hızlandırma 24 Adımda Tam Optimizasyon adlı yazımızı da ziyaret etmeyi unutmayın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir