Twitter, Facebook ve Instagram Binlerce Sahte Hesabı Kapatmaya Başladı

sosyal-medya-hesapları-kapanıyor

Sosyal medya platformlarının başta gelen uygulamaları Twitter, Facebook ve Instagram binlerce sahte hesabı yanlış bilgi yayma gerekçesi ile kapattı. Twitter, Facebook ve İnstagram dünya çapında yanlış gördüğü sosyal medya hesaplarını kapatıyor ve önümüzdeki günlerde kapatacak.

Sosyal medya hesapları kapanıyor.

Rusya, İran, Bangladeş ve Venezuela başta olmak üzere binlerce sahte sosyal medya hesabını kapatmaya başladı. Yanlış bilgi yayma gerekçesi ile kapatılan hesapların tekrar geri açılması mümkün olmayacak.

Twitter hesapları kapanıyor

Twitter’dan açıklama geldi. Venezuela’da “devlet destekli, ülke içerisindeki kişileri hedef haline getiren olumsuz etki kampanyası yürüten” binden fazla hesabın kapatıldığı belirtildi. Ayrıca İran çıkışlı olan 2 bin 167 hesabın kötü amaç beslemek gerekçesi ile kapatıldığı belirtilirken aynı ve benzer şekilde amacına uygun kurulmayan binlerce hesabın Bangladeş ve Rusya’da da kapatıldığı bilgisine erişildi.

Twitter yapmış olduğu açıklamada Facebook ve Facebook bünyesinde barınan İnstagram içinde bu tarz uygulamaları güvenlik amacı ile gerçekleştirdiği bildirdi.

Facebook ve instagram hesapları kapanıyor

Facebook ve İnstagram her ne kadar sahte hesaplara izin vermeyeceğini geçmiş dönemlerde duyursa da halen azda olsa esneklik söz konusu. Fakat bu günlerde olumsuz etki gösteren İran çıkışlı 783 sayda ve bu sayfalara ait profillerin kapatıldığını bildirdi.

Sosyal medya sistemlerinde her zaman olumsuz etki gösteren sayfa ve profillerin olduğu herkes tarafından bilinip ve görülmekte. Bu sayfa ve profillerin devamlı gözlem altında tutulup sahte firma, kişi ve olumsuz içerik yapan sayfaların kısa sürede kapanacağı haberleri gündemden düşmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir