Radar Gösteren Google Haritalar Güncellemesi

google-haritalar-radar

Google haritalar yakında mükemmel bir güncelleme ile geliyor. Ülkemizi de içeren güncelleme üzerinde çalışmalar devam ediyor. Google haritalara yapacağı güncelleme sayesinde yakın zamanda radarları göstermeye başlayacak.

Pek çok kişinin özellikle navigasyon olarak kullandığı Google Haritalara radar özelliği geliyor. Çok başarılı ve adete minimetrik hesap yapan Google Haritalarda yapılacak olan güncelleme sayesinde yol üzerinde bulunan radarlar gözükecek.

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken konu gezici radarlardan bahsetmiyoruz. Yol üzerinde olan sabit radarlara yaklaşıldığında Google Haritalar Radar özelliği sayesinde uyarıda bulunacak ve hız limitinizi ayarlamanızı size hatırlatacak. Tüm otoyol, ana ve ara yollarda çalışacak olan Google Haritalar Radar özelliği ülkemizde de geçerli olacak.

Bilindiği üzere yol üzerinde bulunan sabit radarlar hız limitinin üzerinde olmanız halinde resminizi çekerek cezanızı adresinize gönderiyor. Google Haritalar Radar özelliği sayesinde sizi radara yaklaşmanız halinde hız limitiniz konusunda uyararak ceza yemenizi engelliyor.

Kazara radara yakalanmamak adına güzel olan bu uyarı sisteminin kötü yanlarıd a yok değil. Uyarı sistemine güvenerek fazla hız yapan kişilere de davetiye çıkaracak gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir