Ps5 ne zaman çıkacak, Ps5 özellikleri, Ps5 fiyatı

ps5-ne-zaman-çıkacak

Playstation meraklıları sabırsızlıkla bekliyor ve her gün yeni bir haber var mı diye? Ps5 ne zaman çıkacak? Ps5 fiyatı en ucuz kaç lira gibi araştırmalar yapıyor.

Sony playstation olayı şudur. Playsatation bir model çıkarır fiyatı biraz tavandır. Meraklı ve bütçesi yerinde olanlar hemen alır. Bazıları biraz dursun bir süre sonra ucuzlar der ama o arada dolar artar fiyat ucuzlamaz 2. yıl daha fazla satılır. 3 yıl ve 4 yıl da satışların tavan yapar. Yeni modelin piyasaya sürülmesi ile eski model biraz ucuzlar ve 2 taraftan vurmaya başlar.

Aynı mantık ünlü telefon firmasında da vardır. Araya bi S serisi atar 2 – 3 yıldan Önce yeni model çıkartmaz. Ama bazılarıda yılda on model çıkarır kendi adını değersizleştirir. Gelelim şimdi Playsitation 5 ne zaman çıkacak Ps5 fiyatı en ucuz kaç lira olur.

2013 yılının kasım ayında piyasaya sürülen Ps4 ve bununla birlikte bu güne kadar varyasyonları ortaya çıkan Ps4 Slim, Ps4 Pro sayesinde oyun tutkunları çok kaliteli oyunlar içerisinde yüzmekte. Peki neden Sony Ps4 için varyasyonlar piyasaya sürdü. Cevabı çok basit yeni çıkan bilgisayarlar Ps4’ten daha yüksek özelliklere sahipti. İnsanların konsol yerine PC’lere kaymasını engellemek için kendi içerisinde yenilikler sundu.

Peki Ps5 ile ilgili hangi haberleri merak ediyorsunuz?

  • Ps5 fiyatı
  • Ps5 fiyatı en ucuz kaç lira olacak
  • Ps5 resimleri
  • Ps5 ne zaman çıkacak

İşte Playstation tutkunlarının en merak ettiği konular. Bizde merakınızı giderelim.

PS5 Ne zaman çıkacak

ps5-fiyatı-ne-kadar

Ps5 Çıkış tarihi ne zaman? Sony Playstation 5 için henüz net bir tarih söylemese de aşağı yukarı çıkış tarihleri belli Şimdi İlk çıkan Playstation PS1 ile PS2 arasında 6 yıllık bir zaman dilimi bulunuyordu. PS2 ile PS3 arasında ise yine altı yıllık bir süreç oluştu. PS3 yayınlandıktan 7 yıl sonra PS4 piyasaya sürüldü. Buda demek oluyor ki PS4 ile PS5 arasında en az 7 yıllık bir zaman olacak ve biz oyun severler PS5’i 2020 den önce piyasada göremeyeceğiz. Zaten Sony firmasına yakın ağızların ve otoritelerin söylemleri de bu şekilde PS5 2020 den önce piyasaya çıkmayacak. Peki PS5 Fiyatı nedir? PS5 kaç lira.

PS5 Kaç Lira

PS3 aynı dönemde piyasaya çıkan Xbox 360’a nazaran daha yüksek bir fiyattan piyasaya sürüldü. 499 dolara satışı olan PS3 o dönemde Xbox’a çok müşteri kazandırdı. Kayıp sadece cihaz satışı ile değil cihazı almayan kişilerin çevrimiçi abone olmamaları da aynı bir kayıp oldu. Sony akıllanarak PS4’ü 399 dolardan piyasaya çıkardı. Xbox kineck tutkunları o dönemde Xbox one ile yollarına devam etseler de Playstation kendi hanesine yeni müşteriler ekledi. Konsol firmaları sadece konsol satışlarından değil çevrimiçi abonelik ve yazılımlardan da çok büyük meblağlar kazanmaktalar. O yüzden Playstation geçmişte yaptığı hatayı tekrarlamayacak ve muhtemelen 399 ila 499 dolar arasında bir çıkış sergileyecektir. Playstation 5 kaç lira diye merak edenler için şuan ki Türk Lirası karşılığını yazmıyoruz çünkü dolar kuru sürekli değişmekte.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir