Playstation 2 teknik servis desteği tamamen bitti

ps2-teknik-servis

Playstation 5 için çalışmaları hızla devam eden Sony Playstation için teknik servis desteğini tamamen sonlandırdı. Artık PS2 ‘lere teknik destek verilmeyecek.

Sony yıllardır sürdürdüğü teknik destek ve tamir sürecini PS2’ler sonlandırdığını Eylül 2018 de duyurmuştu. Halen Playstation kullanan kişiler için üzücü haberin arkasından tamirciler dolup taşmaya başladı.

Özellikle ufak çocukların halen yaygın olarak kullandığı Playstation 2 için teknik servis hizmetini tamamen ortadan kaldıran Sony firmasına ait tepkiler yükselirken tamir işlemi yapan kişiler bu karardan çok memnun. Elektronik ve Plastation tamiri yapan kişiler için yeni kazanç kapısı olan Playstation 2’ler için parça bulmakta hayli zorlaşmakta.

Artık Playstation 2 oyun konsollarına teknik destek vermeyecek.

Sony 18 yıldır teknik destek vermeye devam ettiği PlayStation 2 oyun konsollarına bundan sonra teknik destek vermeyeceğini duyurdu. PlayStation da bu güne kadar gelen tamir süreçlerine PlayStation ve PlayStation 2 dahil edilmeyecek.

Sony, 2000 yılından bu yana dünya üzerinde 150 milyon dan fazla satılmış olan PS2 oyun konsollarından teknik desteği kaldırdı. Dünya devi olan Sony PlayStation 4 Pro’yu satışa çıkartmasının ardından PlayStation 5 gecikmeli olarak piyasaya sürülecek.

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak

Sabırsızlıkla beklenen PS5′ in çıkış tarihi için henüz resmi bir açıklama Sony firmasından gelmedi. Ama şirkete yakın kaynakların iddialarına göre PlayStation 5 2020 yılı içerisinde mağazalardaki yerini alacak.

İlginizi Çekebilir: PS5 ne zaman çıkacak, PS5 kaç lira, PS5 teknik özellikler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir