Netflix’e göre Türkiye’nin en iyi ve en kötü internet sağlayıcıları

en-kotu-internet-saglayıcılar

Netlfix Türkiye’nin internet sağlayıcılarını test etti. Netflix en iyi ve en kötü internet sağlayıcıları belirledi. Muhtemelen şimdi bir çok kişi Netlfix ne alaka bu konu ile ilgili alakası ne dediğini duyar gibiyim ki ilk önce bende öyle dedim. Fakat aslında adamların işi gereği bunları zaten test etmeleri neyin nerden ne şekilde geldiğini bilmeleri gerekiyor. Yoksa sonu kendileri için bir kayıp olabilir.

Netlfix son bir senede Türkiye üzerinden üye olan kişilerin internet bağlantı hızlarını kontrol ederek tüm verileri biriktirmiş ve kendilerine gelen bağlantılar üzerinden Türkiye’nin en iyi ve en kötü internet sağlayıcılarını belirlemiş.

en-kotu-internet-saglayıcılar

Netflix’e göre Türkiye’nin en iyi ve en kötü internet sağlayıcıları

Netlfix verilerine göre en iyi internet sağlayıcı olarak Türknet belirlenmiş. Buda Türknet için inanılmaz bir reklam. Netlfix listesine göre de en alt sırayı Türk Telekom almakta. Peki Netlfix bu hız testlerini nasıl yaptı.

Kendi verileri üzerinden Türkiye’den üye olarak Neflix’i kullanan kişilerin dizi veya film izlerken yaşadıkları kopma, takılma, donma gibi verileri değerlendirerek internet sağlayıcı başarı profilini oluşturdu.

Yalnız ben şahsi olarak verileri dikkate aldığımda gerçekten şaşırtıcı bir durumla karşılaştım. Türk Telekom alt yapısından faydalanan servis sağlayıcılar. Türk Telekom dan daha üstte çıkmışlar. Ve Türksat Kablo’nun orta seviyede çıkmasına da çok şaşırmış durumdayım ki yıllardır Türksat Kablo kullanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir