Instagram keşfet bölümüne çıkma nasıl yapılır?

instagramda-kesfete-çıkma

Sosyal ağlar içerisinde en çok kullanılan en yaygın ağlar arasında olan Instagram, özellikler gençler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Instagram popüler olmak, sattığı ürünü tanıtmak isteyen milyonlarca kişinin hedefi haline gelmiştir. Tanınma veya tanıtma duygusu ile takipçilerini arttırmak isteyen Instagram kullanıcıları iyi bilmektedir ki en hızlı takipçi kazanmak keşfet bölümüne çıkmaktan geçer. Instagram’da keşfete çıkmak için yapılacak bir çok yöntem bulunmaktadır. Bu yazımızda Instagram keşfet bölümüne çıkma yollarından bahsedeceğiz.

Instagram keşfet nedir?

Instagram keşfet ilgi çeken veya popüler gönderileri gösteren bir bölümdür. Anlık olarak fazla miktarda etkileşim sağlayan paylaşımların diğer kullanıcılara tanıtıldığı bir birimdir. Keşfet takipçi sayısının artmasına hesabınızın popüler hala gelmesine destek sağlayan bölümdür. Yani aslına bakarsanız var olan takipçilerinize takipçi katan organik takipçilerin size gelmesini sağlayan ve birçok kişinin keşfete çıkmak için zaman harcadığı bir birimdir.

Instagram keşfet bölümüne nasıl çıkılır?

Instagram keşfet bölümüne çıkmanız için ya bazı şartlara dikkat ederek bir çok kişinin önüne geçmeniz veya bu işi meslek haline getiren ajanslar ile çalışarak belli bir bedel ödemeniz gerekmektedir.

Paylaştığınız fotoğraf ve videolara özgün ve uygun filtreler uygulamanız keşfet bölümüne girebilmek için önemlidir. Uygun ve doğru filtrelenmiş gönderiler bir çok kişinin dikkatini çekerek beğeni oranını yükseltecektir. Beğeni oranınızın artması ise keşfet bölümüne girmenizi sağlayan kriterler içerisindedir.

Instagram’da keşfete çıkmanın diğer bir yolu ise konum ekleme bilgisidir. Konum ekleme direk olarak sizi keşfete sokmasa da o konumda olan kişilerin dikkatini çekebilir. Unutmayın ki keşfet sadece dikkat çekenlerin bölümüdür.

instagram-konum

Instagram’da etiket yani (hashtag) paylaştığınız gönderilerin doğru kişilere ulaşmasına yardımcı olan bir özelliktir. Fakat bu konu ince çalışma ve hassas düşünce gerektirir. Instagram’da keşfete çıkmak kişilerin size olan ilgisi ile mümkündür. Doğa gezinizi güzellik (hashtag) ile paylaşmanız ilgi çekmenize engeldir. Doğru ve abartılı olmayan (hashtag) yani etiketleri kullanmanız önemlidir.

instagram-hashtag

Instagram’da keşfete çıkmak 1 saat içerisinde belli oranda beğeni veya yorum almaktan geçer. Aynı zamanda yorum yapan ve beğenen kişilerinde takipçi satısı keşfete çıkmak için önemlidir. Bu sebeple gönderdiğiniz paylaşım ne kadar dikkat çekici ise sizin öne çıkma oranınızda o kadar yüksektir.

Instagram’da keşfete çıkmak doğal yollarla çıkmak için sadece bir şeyleri bir kere yapmaktan geçmiyor. Arkadaşlar fark yaratmanız gerek eğer keşfete çıkmak istiyorsanız 2 seçeneğiniz var. Ya fark yaratacaksınız yada çalıştığınız ajansa fark ödeyeceksiniz. Birde hile yöntemleri var ama çekirge bir sıçrar iki sıçrar sonrada emekle kurduğunuz hesabınız uçar gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir