GTA V için Hile Yazılımı Geliştiren Perez’e 50 bin dolar ceza

gta-5-hile

Take-Two GTA V için hile yazılımı geliştiren Perez’e açtığı davayı kazandı. Perez şirkete 50 bin dolar tazminat ödeyecek.

ABD de açılan mahkemede GTA V için hile yazılımını geliştiren ve piyasaya süren Jhonny Perez için dava sonuçlandı. ADM mahkemelerinde verilen karar sonucunda GTA5 için hile yazılımı geliştiren Jhonny Perez haksız bulunarak Take-Two’ya 50 bin dolar para cezası ödeyecek.

Take-Two Interactive, 2018 ağustos ayında Grand Theft Auto 5 için hile yazılımı hazırlayıp yayınlayarak piyasaya süren kişiye dava açtı. “Elusive” adlı hile yazılımı çevrim içi oyun oynarken oyun için para üretiyor. Yani sınırsız para ve cephane desteği sunuyor. İstenilen aracı üretebilmekle kalmayıp ışınlama dahi yapabiliyordu. Çevrim içi oyun oynarken bu tarz özellikler ise diğer oyuncuların keyfini kaçırıyordu.

Üretilen hile internet üzerinden 10 ila 30 dolar arasında satılarak hileyi geliştiren Perez ise kazanç sağlıyordu. Şu ana kadar ne kadar kazandığı bilinmeyen Perez’e kendisi için yapılan suçlamalara cevap verince ABD mahkemesi Perez’in konuşmalarını itiraf olarak kabul ederek davayı sonuçlandırdı. Perez’e yaptığı hile yazılımı ve üzerinden kazanç sağlamaktan dolayı Take-Two’ya 50 bin dolar tazminat ödeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir