Google Plus 2 Nisanda bireysel kullanıcılara kapanıyor

google-plus-kapanıyor

2011 yılında Facebook’a rakip olması için Google’ın kurmuş olduğu Google Plus (Google+) 2 nisan tarihi itibari ile kapanıyor. ABD’li teknoloji ve internet devinin Google geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamanın da gerçek olmadığı ortaya çıktı.

Google 2018 yılının son çeyreğinde almış olduğu kararla Google Plus’ı kapatma kararını kullanıcılarına duyurmuştu. Sebep olarak göstermiş olduğu açıklama her ne kadar doğru olsa bile altında başka sebeplerinde yattığı ortaya çıktı.

Google kullanıcıların yüzde 90’ının Google+ sistemi içerisinde 5 saniye bile zaman geçirmediklerini açıklayarak kapatma karası almış olsa bile geçtiğimiz sene yaşanan güvenlik açığı problemlerinin de hat safhada olduğu ortaya çıktı. Bireysel kullanıcılar için 2 Nisan tarihinde kapanacak olan Google+ sadece G Suite sistemine kayıtlı olan şirketlere hizmet vermeye devam edecek.

Detaylı açıklamayı kendi sitesinden duyurun Google Plus’ın tam kapanma karar metnini BURADAN Türkçe olarak okuyabilirsiniz.

İnternet devi Google diğer sosyal medya kullanıcılarını kazanmak için kurmuş olduğu Google Plus servisini kapatma 2 Nisan 2019 tarihinde bireysel kullanıcılara tamamen kapatacak.

Başarısız bir servis olan Google Plus ilk olarak Facebook’a rakip olması amacı ile 2011 yılında kurulmuştu. Fakat ne görünümü ne verdiği hizmetin kullanıcıların dikkatini çekmemesi sebebi ile istediği seviyeye ulaşamayan Google Plus’ın kapanmasından dolayı yaklaşık 500 bin kullanıcının etkileneceği ortaya çıktı.

Kullanıcıların 5 saniye bile geçirmediği Google+ bizlerin dahi ilgisini pek fazla çekmedi. Bir çok internet site kurucusunun sadece backlink alabilmesi için kullanmış olduğu Google+ yerine bir çok alternatif bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir