Google Pixel 4’e çift SIM desteği ile gelebilir.

google-pixel-4

Çoğu Android akıllı telefon, artık çift simkart desteği ile üretiliyor. Kullanıcılar istedikleri sim kartı yönetme hakkına sahip oluyor. Google Pixel 4 modeli içinde çift sim kart desteği düşünüyor. İşte detaylar.

Google’ın olay yaratan mobil cihazı Pixel serisinin yeni amiral gemisi Pixel 4 çift simkart desteği ile piyasaya sürülebilir. Google’da on zamanlarda yapılan bir değişiklikler, bir sonraki Pixel amiral gemisinin yerleşik bir çift SIM işlevine sahip olacağını gösteriyor.

Pixel 3 çift SIM’i desteklese de, uygun çift SIM desteği yoktur. Pixel 3 normal bir nanoSIM ve eSIM desteği ile geliyor. Teknik olarak Pixel 3 çift SIM desteği sunarken, SIM’ler aynı anda kullanılamıyor. Çoğu Android akıllı telefon, Dual-SIM, (DSDA) desteğiyle birlikte sunuluyor, yani kullanıcılar aramalar ve veriler için hangi SIM’in kullanılacağını elle seçebilir. Pixel 4’ün Dual SIM, Çift Aktif (DSDA) işlevselliğini elde edeceği söyleniyor.

Bunun dışında, şu anda Pixel 4 hakkında pek bir şey bilinmiyor. Ancak, Google tarafından yakın zamanda dosyalanmış olan patent, yeni nesil Pixel markalı akıllı telefon hakkında bazı bilgileri açığa çıkarabilir.

Google, Ekim ayında Pixel 3 ve Pixel 3 XL akıllı telefonlarını piyasaya sürdü ve her iki akıllı telefon da olağanüstü kameraları için övgüyle karşılandı. Ortada dolaşan dedikodular Google’ın, Pixel 3 Lite ve Pixel 3 XL Lite olarak adlandırılan Pixel 3 serisinin daha uygun fiyatlı sürümleri üzerinde çalışabileceği ve bu modelleri piyasaya sürebileceğini söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir