Facebook Messenger Yenilendi Son Güncellemeyi Yükleyin

facebook-güncelleme

Daha önce duyurulmuş olan Facebook’un ünlü mesajlaşma uygulaması Messenger güncellemesi bir kaç gündür parti parti yenilenmeye başladı. Tamamen yeni bir tasarımla karşımızı çıkan Messenger oldukça hoş bir görünüme sahip.

Genel anlamda sadeleşmeye giden Messenger’ın otomatik olarak güncellenmesi biraz zaman alabilir. Fakat otomatik güncellemeye sahip olmayan kişilerin yeni sürümünü kullandıkları telefona alır yazılımın market uygulamalarından indirebilirler.

Facebook’un mesajlaşma servisi Messenger yeni tasarımı haricinde çok büyük değişikliğe gidilmeyen yeni sürümünde yayınlanan değişiklikler şu şekilde.

Facebook Güncellemesi

  • 9 sekmeden oluşan Messenger artık 3 ana sekmeden oluşurken diğer sekmeler alt özellik olarak sunuluyor.
  • Kullanıcı deneyimleri ön plana alınarak hazırlanmış yeni sürüm.
  • Android işletim sistemi için hazırlanmış alt kısımda bulunan üçlü sekme mesajlar, kişiler ve keşfet olarak karşımıza çıkıyor.

Eski sürümde bulunan diğer tüm özellikler bu sekmelerin alt kısımlarında yer alıyor. Son güncelleme ile tamamen yeni bir görünüme sahip Messenger daha fazla kullanıcı çekecek mi bunu tahmin etmek çok zor fakat Facebook için çokta önemli olduğunu düşünmüyorum. Messenger kullanmayanların çoğu yine Facebook bünyesinde bulunan instagram ve Whatsapp servislerinden yararlanıyor.

Facebook Messenger

Whatsapp ile Messenger arasındaki en büyük fark ise Messenger belli bir listeye ve telefon numarasına sahip kişiler ile iletişim içerisinde olurken Whatsapp sadece telefon numarası üzerinden işlem görüyor. İnstagram ise sadece liste erişimine izin veriyor.

En çok kullanılan uygulamalar baktığımızda İnstagram mesajlaşma servisinin özellikleri ile Whatsapp mesajlaşma servisinin özelliklerin toplamı Messenger mesajlaşma servisinde bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir